Používáme cookies

Záznamy cookies nám pomáhají zlepšovat naše stránky. Využíváme je také k analytice a cílené reklamě. Podrobnější informace najdete na straně zásady ochrany osobních údajů.

sortiment výrobků
na stránkách výrobce
sortiment výrobků
na stránkách výrobce
title-image-commercial-lights

Osvětlení

hotelů

Vstupní hala je prvním prostorem, do kterého v hotelu vejdeme. Kromě základní hladiny osvětlení, která musí být zajištěna v souladu s normou, nejsou na architekty z hlediska osvětlení kladena žádná omezení. Mohou tak kombinovat světlo s ostatními prvky interiéru.

Ideálním řešením je použití řídícího systému osvětlení, díky kterému nejen měníme světelné scény, intenzitu či barvu světla v průběhu celého dne a noci, ale zároveň ušetříme náklady za energii. Chodby a schodiště musí opět odpovídat přísným požadavkům norem. Kromě zajištění minimální hladiny osvětlení a nouzového osvětlení je také nutné brát ohled na celkový provoz. Nejlepším bývá kombinace nepřetržitého minimálního osvětlení úspornými zdroji, jakými jsou LED nebo zářivky, které doplňují výkonnější svítidla rozsvěcující se v případě potřeby. Impulsem pro jejich rozsvícení může být pohyb osob zachycený čidlem. Osvětlení pokoje by mělo být řešeno s ohledem na co největší světelnou pohodu a variabilitu. Kromě hlavního osvětlení pokoje, které nemusí být řešeno pouze centrálním stropním svítidlem, jsou pokoje vybaveny svítidly pro čtení.

Centrální osvětlení může být tvořeno výkonnými a zároveň úspornými nástěnnými svítidly, která mohou svítit nepřímo odrazem od stěn a stropu. Trendem jsou nástěnná svítidla, která mohou být zabudovaná do čela postele a stávají se tak nedílnou součástí koncepce interiéru. Osvětlení u zrcadla v koupelně by mělo být hlavně výkonné a rozptýlené. Tím zajistíme dostatečné a kvalitní osvětlení obličeje. Stropní osvětlení pak navrhujeme tak, aby nás neoslňovalo při případné relaxaci ve vaně. Volba svítidel je také závislá na místě jejich instalace. V některých zónách koupelny je nezbytně nutné použít svítidla na nízké napětí či s vyšším krytím.