Používáme cookies

Záznamy cookies nám pomáhají zlepšovat naše stránky. Využíváme je také k analytice a cílené reklamě. Podrobnější informace najdete na straně zásady ochrany osobních údajů.

sortiment výrobků
na stránkách výrobce
sortiment výrobků
na stránkách výrobce
title-image-commercial-lights

Osvětlení

ordinací

Existuje mnoho předpisů a norem definujících požadavky na osvětlení ordinací. A to jak z hlediska požadované intenzity osvětlení, tak z hlediska požadovaných vlastností použitých svítidel. Jednotlivá zdravotnická zařízení můžou mít velmi specifické požadavky, a proto by měl návrh provést odborník, tak aby všechny tyto požadavky byly splněny.

Vše však závisí na přístupu. Naše zkušenosti nám ukazují, že osvětlení ordinace lékaře může být navrženo tak, aby splňovalo všechny tyto požadované parametry a současně vytvořilo prostředí příjemné jak pro personál, tak i pro pacienty. Pro personál je to zejména vytvoření optimálního rozložení jasů. Například v případě používání místního osvětlení speciálními vyšetřovacími svítidly kde jsou dosahovány vysoké hodnoty intenzity osvětlení a tím i jasů je nutné vytvořit v blízkém i vzdáleném okolí přechod tak, aby nebyl zrak unavován příliš velkým kontrastem.

Pro pacienty je zase důležitý prvek psychologického, uklidňujícího působení. A to vše lze dosáhnout moderními svítidly se špičkovým designem. Vzhledem k vysokým požadovaným intenzitám osvětlení je použití moderních světlených zdrojů jako jsou zářivkové trubice třetí generace T16 s měrným výkonem nad 100 lm/W, nebo LED zdrojů důležitým aspektem ovlivňující provozní náklady.