sortiment výrobků
na stránkách výrobce
sortiment výrobků
na stránkách výrobce
title-image-residental-lights

Osvětlení chodby,

schodiště

Pro celkové osvětlení lze použít svítidla s difuzní optikou i reflektorová svítidla. Je jen otázkou volby, zda chceme, aby bylo osvětlení vnímáno neutrálně nebo dramaticky.

U dramatického, akcentového osvětlení je nutno dávat pozor například na stíny na schodech, kde hrozí riziko úrazu. Nepřímého, měkkého, rozptýleného světla dosáhneme svítidly s širším úhlem vyzařování světla, která nám opticky zvětší prostor. Naopak dramatického osvětlení dosáhneme svítidly s užším úhlem vyzařování ve směru nahoru i dolů. Použitím nástěnných svítidel s úzkým úhlem vyzařování dlouhou chodbu opticky zkrátíte.

Chodba a schodiště jsou prostory, kde najde největší uplatnění orientační osvětlení. Mělo by být navrženo tak, aby osvětlovalo podlahu a schody a zajistilo bezpečný průchod i v případě, že vycházíte z osvětlené místnosti. Ideální jsou v tomto případě LED svítidla. Mají dostačující výkon, nízkou spotřebu energie a dlouhou životnost a mohou tedy svítit i po celou noc.

Používáme cookies

Záznamy cookies nám pomáhají zlepšovat naše stránky. Využíváme je také k analytice a cílené reklamě. Podrobnější informace najdete na straně zásady ochrany osobních údajů.