sortiment výrobků
na stránkách výrobce
sortiment výrobků
na stránkách výrobce
title-image-residental-lights

Osvětlení ložnice,

dětského pokoje

Osvětlení ložnice závisí na tom, zda slouží jen pro spaní, nebo je zde například umístěna šatní skříň.

V tomto případě je nutné zajistit dostatek osvětlení pro výběr oblečení a zdroj světla, který nebude zkreslovat barvy. Do ložnice jsou vhodná velkoplošná svítidla s nízkým jasem. Celkové osvětlení je možno realizovat i nástěnným svítidlem pro nepřímé osvětlení, instalovaným na zdi nad postelí. Ideální jsou světelné profily, kde se jejich délka dá přizpůsobit například šířce postele. Nepřímé osvětlení je velmi příjemné a zaručí, že ležící osoba nemůže být nikdy přímo oslněna světelným zdrojem. U svítidel ke čtení je základem zvolit takové osvětlení, které vám zaručí zrakovou pohodu při čtení i v případě, že změníte polohu, a které neoslní vašeho partnera. Doplněním osvětlení ložnice jsou orientační svítidla, která jsou ideální pro bezpečný a nikoho nerušící pohyb v nočních hodinách. Díky nízké spotřebě energie jsou vhodná především LED, která mohou svítit celou noc.

Základem pro osvětlení dětského pokoje jsou svítidla přisazená nebo zápustná, která rovnoměrně osvětlí celý prostor. Dítě je neustále v pohybu a u žádné činnosti by nemělo trpět nedostatkem světla. Volte proto rovnoměrné osvětlení, svítidla se širokým úhlem vyzařování a nízkým jasem. Svítidla by měla být vybavena difuzorem pro rozptýlené světlo, které neoslňuje. Pro zvýšení hladiny osvětlení v pracovním místě dítěte doplňte celkové osvětlení stolní lampičkou. Doporučujeme ji používat krátkodobě, rozhodně ne trvale bez celkového osvětlení. Ideální je také instalování orientačních svítidel, díky kterým se dítě může bezpečně pohybovat po pokoji i v noci.

Používáme cookies

Záznamy cookies nám pomáhají zlepšovat naše stránky. Využíváme je také k analytice a cílené reklamě. Podrobnější informace najdete na straně zásady ochrany osobních údajů.