sortiment výrobků
na stránkách výrobce
sortiment výrobků
na stránkách výrobce
title-image-residental-lights

Osvětlení terasy

a fasády

Osvětlení terasy volte s ohledem na činnost, kterou tam budete vykonávat.

Pokud je pro vás terasa místem relaxace a při pobytu na ní si chcete také užít pohledu na okolí, především zahradu, nesmí vás osvětlení rušit. Proto je vhodné osvětlit pouze podlahu zápustnými svítidly například ve zdi domu nebo v podlaze terasy. Pokud budete chtít vykonávat na terase i jiné činnosti (číst, připravovat jídlo) je vhodné použít svítidla, která budou toto osvětlení zabezpečit. Mohou to být svítidla nástěnná nebo stropní. I u osvětlení fasády volíme mezi funkcí bezpečnostní a architektonickou. Pro bezpečnostní osvětlení volíme obvykle reflektorová, směrová svítidla s dostatečným světelným výkonem.

Vhodné je umístit svítidla tak, aby neoslňovala osoby v domě, ale naopak aby působila překvapivě na případné vetřelce v okolí domu (při použití pohybových čidel). V případě architektonického osvětlení je výběr svítidel a jejich umístění ovlivněno architekturou budovy. U rodinných domů nicméně volíme diskrétnější osvětlení, které často plní několik funkcí jako například osvětlení vstupu, osvětlení komunikace podél domu atd.

Používáme cookies

Záznamy cookies nám pomáhají zlepšovat naše stránky. Využíváme je také k analytice a cílené reklamě. Podrobnější informace najdete na straně zásady ochrany osobních údajů.