Používáme cookies

Záznamy cookies nám pomáhají zlepšovat naše stránky. Využíváme je také k analytice a cílené reklamě. Podrobnější informace najdete na straně zásady ochrany osobních údajů.

sortiment výrobků
na stránkách výrobce
sortiment výrobků
na stránkách výrobce
title-image-reference

Ateliér DOUSEK-ZÁBORSKÝ od architektů pro architekty

Ateliér pro architekty a vizualizátory je výsledkem společného návrhu jeho uživatelů a kolegů ze studia DOUSEK-ZÁBORSKÝ odrážející jejich osobní styl a preference pro práci každého z nich.

Dvoupatrový ateliér sloužící v první řadě jako víceúčelový prostor pro tvorbu a návrhy, lze využít také jako místo pro setkávání s klienty, prezentaci architektonických návrhů a v neposlední řadě nese úlohu showroomu, který architektům poskytuje prostor pro demonstraci reálnosti a funkčnosti jednotlivých prvků, materiálů, nábytku nebo osvětlení, jež ve svých návrzích používají. V ateliéru nechybí kromě kuchyně s jídelním stolem, zasedací místnost, sklad, serverovna a WC, také relaxační zóna a neméně nezbytná garáž pro motorky.

V minimalistickém až strohém funkčním prostoru se během rekonstrukce využil stávající materiál, hlavně odkrytý beton a téměř vymizely původní dřevěné prvky. Prostor, jehož návrh pochází od architektky Ing. Arch. Kornélie Faklové z Faklova.com a architektů Dousek-Záborský, je zaměřený na precizní detaily, působí proto útulně, prostorně a prosvětleně.

Právě osvětlení bylo během návrhů i při samotné realizaci věnována velká pozornost. Architekti si vybrali pro svou každodenní práci minimalistické profily od belgického výrobce DELTA LIGHT, který v osvětlení propojuje eleganci a jednoduchost s výkonem a funkčností.

Podmínkou architektů bylo, aby umělé osvětlení nesměřovalo pouze dolů, ale využívalo všechny odrazové plochy. Tento požadavek splnily magnetické profily Shiftline 26H vybavené kombinací LED reflektorů patřící do rozsáhlé řady Spy, a difuzní linky  M – LED Line, které jsou ideálním řešením pro akcentové a difuzní osvětlení v obytných či komerčních prostorách nebo jako v tomto případě, pro osvětlení motocyklů v garážovém stání. Kromě minimalismu, funkčnosti a všestrannosti nabízí moderní a svěží tvary a dokonalý světelný komfort vytvářející co nejpříjemnější pracovní prostředí.

Poutavý vzhled grafických linií doplňující atmosféru architektonického ateliéru zajistilo závěsné svítidlo One and Only, působivě se vznášející nad masivním stolem. Konstrukce tělesa umožňuje z jednoho profilu vyvést až 5 světelných linií, 3 pro přímé a 2 pro nepřímé osvětlení.

Vzájemně propojit různé typy osvětlení umožňuje magnetický systém Shiftline M20/M26H – rovněž od DELTA LIGHT, který zformuje libovolné struktury podle potřeby. V tomto případě vytvořilo ambivalentní osvětlení těšící se stále velké oblibě.

Architekti se zaměřili na různé typy osvětlení, proto vybrali do zasedací místnosti kruhové závěsné svítidlo SUPER-OH!, které vyzařuje světlo nahoru nebo dolů dle potřeby konkrétní události. Posloužit může také jako dekorativní prvek v němž se design snoubí s funkčností.