Používáme cookies

Záznamy cookies nám pomáhají zlepšovat naše stránky. Využíváme je také k analytice a cílené reklamě. Podrobnější informace najdete na straně zásady ochrany osobních údajů.

sortiment výrobků
na stránkách výrobce
sortiment výrobků
na stránkách výrobce
title-image-reference

Rezidence

Ohnivcova

Minimalistický byt z dílny studia OOOOX nezapře charakteristické rysy svých autorů, čisté linie, beton a kvalitní vybavení, materiály i zpracování. Nechybí tak svítidla Delta Light, jako základ osvětlení.

Bytu dominuje nepřehlédnutelné točité schodiště. Z betonového objektu udělali architekti středobod prostoru, pomyslné srdce bytu. Veškerý život se pak odehrává v jeho blízkosti, kde se nachází centrální obytný prostor.

Vzdušný obývací pokoj propojuje kuchyňskou, jídelní, obytnou i relaxační část. Věrný pověsti studia OOOOX se celý interiér nese v duchu jednoduchosti, až strohosti průmyslového designu. Převládají tóny šedé barvy s černými kovovými akcenty a neutrální tmavě hnědou podlahou.

Osvětlení bytu respektuje celkový koncept interiéru. Jako technický základ osvětlení architekti volili tvarově jednoduchá monochromatická svítidla v bílé nebo černé barvě, aby splynula se zbytkem interiéru a beze zbytku tak plnila svou hlavní funkci, tedy osvětlit prostor, nikoli poutat na sebe pozornost. V celém obytném prostoru byla použita stropní přisazená svítidla Boxy R ve tvaru válečků. Protiváhu k jednoduchým svítidlům Delta Light tvoří dekorativní kusy, umístěné v prostoru schodiště, nad jídelním stolem či kuchyňským ostrůvkem.

Návrh interiéru a realizace: OOOOX

Foto: datelier Martin Zeman