Používáme cookies

Záznamy cookies nám pomáhají zlepšovat naše stránky. Využíváme je také k analytice a cílené reklamě. Podrobnější informace najdete na straně zásady ochrany osobních údajů.

sortiment výrobků
na stránkách výrobce
sortiment výrobků
na stránkách výrobce
title-image-reference

Kancelářské prostory

Avast

Kancelářské prostory společnosti Avast spojují moderní motivující prostředí, práci i zábavu. Za návrhem interiéru stojí designéři Roman Vrtiška a Vladimír Žák z pražského studia Vrtiška - Žák. Zadání pro Delta Light znělo osvětlit pracovní i relaxační zóny.

Pracovní osvětlení pro kancelářskou činnost bylo původně součástí budovy. Použitá svítidla vyhovovala požadavkům na kancelářskou práci, charakterem distribuce světla však nebyla vhodná pro jiné činnosti. Proto bylo rozhodnuto, že součástí změn v prostorách pro jednání, relaxaci, odpočinek a stravování, bude i změna osvětlení.

Osvětlení jednacích místností

V jednacích místnostech byla navržena svítidla Grand Diro ST s LED zdrojem 18W. Jedná se o svítidla se střední křivkou svítivosti, která vzhledem k dané výšce místností zabezpečují kvalitní osvětlení s důrazem na jednací stůl. Celkový dojem je intimnější osvětlení s dostatečnou hladinou osvětlenosti na pracovní ploše. V místnostech využívajících prezentační techniku je osvětlení stmívatelné. Ve velkých zasedačkách je toto základní osvětlení doplněno závěsnými svítidly Dear Ingo.

Dalším prostorem se specifickými požadavky byly „phonebooth“ – boxy určené pro nerušené telefonování. Jedná se relativně malé prostory, které byly osvětleny svítidly Diro SBL s difúzní distribucí světla. Výsledkem je dostatečné, příjemně rozptýlené osvětlení.

Osvětlení jídelní a relaxační zóny

Filozofie společnosti Avast, poskytnout zaměstnancům co nejlepší podmínky pro jejich práci, zahrnuje i nabídku stravování po dobu 24 hodin a možnost aktivní relaxace. Prostor výdeje jídel a nápojů je osvětlen svítidly iMax pro dosažení výraznějšího „dramatického“ efektu a tím i zvýšení atraktivity nabízených produktů.

V jídelní části byl zrušen snížený podhled a celý prostor se tím opticky zvýšil. Pro vytvoření, příjemného osvětlení celého prostoru byla použita zavěšená velkoformátová svítidla Supernova. Ta svým výkonem zajišťují dostatečnou intenzitu osvětlení v celém prostoru. Difuzní optika svítidel pro celkové osvětlení nabízí příjemné rozložení jasů v celém prostoru. Není totiž výjimkou, že zaměstnanci i v tomto prostoru používají výpočetní techniku. Část stolů je navíc osvětlena závěsnými svítidly Mingus v bílé barvě od Light Works, která dokreslují celkový intimně-relaxační charakter prostoru.