Používáme cookies

Záznamy cookies nám pomáhají zlepšovat naše stránky. Využíváme je také k analytice a cílené reklamě. Podrobnější informace najdete na straně zásady ochrany osobních údajů.

sortiment výrobků
na stránkách výrobce
sortiment výrobků
na stránkách výrobce
title-image-reference

Recepce a kantýna

společnosti Eurowag

Snaha poskytnout svým zaměstnancům co nejlepší pracovní zázemí dovedla společnost Eurowag ke kompletní proměně firemního zázemí včetně kantýny s kavárnou, recepce i sociálního zázemí, ke kterému přizvali architekty ze studia DESK architekti Martina Kačírka a Jakuba Děngeho.

Autoři projekt popsali těmito slovy:

"Restaurace společnosti Eurowag vznikla v místě bývalé pivnice, která se nacházela v přízemí kancelářské budovy na Vyšehradě, kde právě společnost Eurowag sídlí. Snaha managementu zajistit pro zaměstnance centrály kvalitní gastronomii přímo v budově, ale i prostředí pro celodenní relax mimo kancelářská podlaží, či jen místo pro vychutnání kávy, dala vzniknout tomuto originálnímu prostoru. Restaurace je členěna do třech částí - rychlé občerstvení v blízkosti výdejního pultu, kantýna a kavárna, které ačkoli jsou spojené v jediný celek, liší se svojí funkcí, charakterem, vybavením, ale i způsobem osvětlení."

3 odlišné prostory = 3 různé druhy osvětlení

Hlavní odbytový prostor restaurace je osvětlený zavěšenými profily Femtoline 35X ze sortimentu belgického výrobce Delta Light, které jsou v celé ploše sníženého stropu doplněny přisazenými svítidly Boxy R, čímž je dosaženo rovnoměrného osvětlení na každém místě restaurace. Lokálně, například v místě kde je použitý dřevěný podhled, jsou jídelní stoly osvětleny směrovými bodovými reflektory Boxy R, instalovanými v třífázových lištách skrytých mezi jednotlivými modřínovými latěmi.

Kavárna, která je situovaná v nárožní poloze budovy je v kontaktu s uličním parterem, je výjimečná zejména svou příjemnou atmosférou. Tu kromě použitých materiálů navozují i svítidla Zaferrano ze sérií Romeo a Giulietta, zavěšená přímo z přiznaného železobetonového stropu. Ta jsou doplněna směrovými bodovými reflektory Boxy R v lištách. Výdejní pult kuchyně zaujímá protilehlou stranu restaurace. I zde je dřevěný podhled ze kterého jsou zavěšená svítidla Boxy z produkce Delta Light a jsou doplněna směrovými bodovými reflektory ze stejné série.

Večerní pohodovou atmosféru navozují nástěnná svítidla Orbit od Delta Light instalovaná na dubovými prkny obloženou stěnu, která je naproti prosklené fasádě a odděluje prostor restaurace od hlavní recepce a hygienického zázemí, které prošly stavebními úpravami současně s restaurací, a uplatněný design, materiály i použité osvětlení navazují na stejné principy."