Používáme cookies

Záznamy cookies nám pomáhají zlepšovat naše stránky. Využíváme je také k analytice a cílené reklamě. Podrobnější informace najdete na straně zásady ochrany osobních údajů.

sortiment výrobků
na stránkách výrobce
sortiment výrobků
na stránkách výrobce
title-image-reference

Renovovaná

rodinná vila

Kompletní renovace rodinného domu vnesla do interiéru velké množství přirozeného denního světla. Přesto zde architekti promyšleně pracovali s osvětlením, které perfektně koresponduje s prostorem a nezapomíná akcentovat typické povrchy použité v realizaci.

Prosklená severní stěna

Moderní dům s členitou fasádou nahradil původní příbytek mladé rodiny na předměstí Melbourne. Půdorys nového domu vychází z tvaru písmene U objímajícího venkovní bazén jako srdce stavby. Bohatě prosklená severně orientovaná fasáda vnesla do interiéru velké množství denního světla, které proudí do otevřených obývacích prostor, vstupní haly a dalších obytných místností.

Synonymem tvorby studia Mckimm, autorů stavby, je kombinace betonových, cihlových a dřevěných povrchů, použitých v precizním zpracování s odlišnými texturami. Moderní a současný design vtiskávají domu charakter a vytvářejí harmonické prostředí k životu.

Osvětlení s ohledem na textury i interiér

Světelný koncept bylo potřeba vyladit tak, aby podtrhoval charakter domu a design prostoru. Otevřená dispozice s velkými prosklenými plochami dovoluje světlu proudit volně prostorem, proto bylo výjimečně důležité prostor zvolenými svítidly nepřesvětlit. Světla v projektu byla vybírána také s ohledem na akcentování kamenných, dřevěných, kovových a betonových povrchů, které hrají v prostoru významnou roli. Nároky na design svítidel pak určily jejich tvar a celkové pojetí – moderní vzhled a současný dojem.

V projektu tak najdeme výrazná kruhová svítidla Super-Oh! vytvářející nepřehlédnutelný akcent v jídelním prostoru. Nenápadné, ale velmi výkonné, zápustné svítidlo Supernova, které na stropě téměř není vidět, přesto dokáže dokonale osvítit celý společenský prostor. Výraznější kousky pak v interiéru doplňují skromnější, avšak zrovna tak výkonné reflektory You-Turn. Venkovní fasádu pak osvětlují tvarově jednoduché přisazené válečky Ultra X.