Používáme cookies

Záznamy cookies nám pomáhají zlepšovat naše stránky. Využíváme je také k analytice a cílené reklamě. Podrobnější informace najdete na straně zásady ochrany osobních údajů.

sortiment výrobků
na stránkách výrobce
sortiment výrobků
na stránkách výrobce
title-image-reference

Minimalistický byt

v Praze

Byt v pražské novostavbě je vizitkou studia OOOOX. Autoři projektu, Radka a Jakub Valovi, sami o sobě mluví, jako o sadistech interiérového designu. V bytovém projektu Na Marně vytvořili nadčasový, minimalistický interiér, ve kterém je jasně čitelný jejich rukopis s řadou na míru vyrobených prvků a promyšleným osvětlením převážně od firmy Delta Light.

K návrhu interiéru se manželé Valovi dostali v pravou chvíli, což jim dovolilo zasahovat i do dispozice bytu a výběru povrchů. Surové materiály, tolik typické pro jejich tvorbu, zde zastupují betonové stěrky na stěnách i na celé kuchyňské sestavě. Chloubou bytu jsou pak na míru vyráběné kusy nábytku podle autorského návrhu architektů. Na zakázku je řešené téměř veškeré vybavení bytu, jehož nejlepší ukázkou je originální jídelní stůl či kuchyňský ostrůvek.

„V návrhu si obecně hodně hrajeme se svítidly. Cílem je vytvořit možnost více atmosfér v prostoru,“ říká Radka Valová ze studia OOOOX. Charakteristickým prvkem obývacího prostoru je černé kruhové svítidlo Super-Oh! Jeho drobné LED zdroje směřují přímo na sedací soupravu a konferenční stolek. Doplněné je nenápadnými bílými reflektory Boxy. Atmosféru v obývacím pokoji pak dokreslují LED pásky ve vestaveném nábytku – knihovnách, policích, šatních skříních a nikách – emitující nepřímé světlo a zdůrazňující linie nábytku.

Pracovní prostor nad kuchyňskou linkou osvětluje minimalistický zavěšený světlený profil Microline v délce 3 metrů. Je zdrojem kvalitního difuzního světla vhodného pro práci. Jeho jednoduchý a snadno čitelný tvar koresponduje s tvarovou čistotou kuchyně, černá barva podtrhuje její ladění.

V ložnici a soukromých prostorách bytu převládají nenápadná stropní zápustná svítidla Diro a Mini Spy. V čalouněných čelech postelí jsou zabudované černé lampičky na čtení Ledtube od firmy Light Works.