Používáme cookies

Záznamy cookies nám pomáhají zlepšovat naše stránky. Využíváme je také k analytice a cílené reklamě. Podrobnější informace najdete na straně zásady ochrany osobních údajů.

sortiment výrobků
na stránkách výrobce
sortiment výrobků
na stránkách výrobce
title-image-reference

Golfová klubovna a bistro La Bottega v projektu Oaks Prague

Developerský projekt Oaks Prague skýtá opravdový skvost zasazený uprostřed poklidné středočeské krajiny v obci Nebřenice. Do velkolepého projektu se zapojují světoznámá studia a architekti podílející se na návrzích apartmánů, soukromých vil nebo veřejného prostranství.

Golfovou klubovnu PGA NationalCzech Republic, která je situovaná v Nebřenickém zámečku Oaks Chateau, jejíž součástí je lounge, recepce a prodejna golfových potřeb, si pod svá křídla vzal architekt Andrej Tušan ze studia Storytelling Architects, ve spolupráci s Champan Taylor a investorem, společností Arendon.

Odlišné prostory znamenají odlišné osvětlení. Spojujícím prvkem jsou v tomto případě reflektory z kolekce SPY ve tvaru válce, které jsou přisazeny ke stropu, nebo umístěny v magnetických lištách, doplněné dalšími designovými svítidly od belgického výrobce Delta Light.

V hlavním prostoru nově zrekonstruovaného Oaks Chateau, stylovém lounge s recepcí, zajišťují osvětlení černé reflektory SPY 52 ON. Osvětlují lokálně, avšak splňují veškeré estetické a funkční požadavky na akcentové osvětlení. Je možné s nimi otáčet a naklánět tak, aby kužel světla směřoval požadovaným směrem. V tomto případě na jídelní stoly nebo kavárenské posezení. Doplněná jsou bodovými svítidly DEEP RINGO TRIMLESS.

Reflektorová svítidla jsou ideální pro nasvětlení prezentovaného zboží, proto jsou hojně využita v golfovém obchodě. Reflektory z kolekce SPY 66 ze sortimentu Delta Light jsou zasazeny v černých lištách na stropě a směřovány jsou tak, aby nasvítily produkty ve vitrínách, prodejní pult a dotvářeli atmosféru prostoru.

La Bottega Oaks Deli Bistro od architekta Andreje Tušana je italské bistro, které najdete uprostřed vesničky Oaks Prague. Jeho interiér vyniká zemitými odstíny, které podtrhují designové reflektory SPY 66 z kolekce SPY. Minimalistická bodová svítidla jsou upevněna ve stropních lištách táhnoucích se po celém prostoru restaurace, čímž je zajištěno osvětlení každého místa. Reflektory byly zvoleny v matné černé barvě se zlatým vnitřkem optiky. Ve stejném tónu byla citlivě vybírána i ručně vyráběná skleněná závěsná svítidla MILES od stejného výrobce. Kombinace různě zabarvených skel a expresních tvarů navozuje výjimečně pohodovou atmosféru. Závěsná svítidla HEDRA C v barvě zlaté Champagne v rozličných délkách jsou instalována na toaletách, kde se ladně vznáší u zrcadel.

Osvětlení navazuje na stejné principy projektu Oaks Prague, čímž je rovnováha, harmonie a kvalita.

Investor: Arendon

Architekt: Storytelling Architects ve spolupráci s Champan Taylor - Ing. Arch. Andrej Tušan https://www.instagram.com/storytelling_architects/

Fotograf: Peter Fabo https://www.instagram.com/fabophotography/