Používáme cookies

Záznamy cookies nám pomáhají zlepšovat naše stránky. Využíváme je také k analytice a cílené reklamě. Podrobnější informace najdete na straně zásady ochrany osobních údajů.

sortiment výrobků
na stránkách výrobce
sortiment výrobků
na stránkách výrobce
title-image-reference

Podkrovní byt

na Vinohradech

Nejvyšší patro kompletně zrenovovaného činžovního domu na pražských Vinohradech ukrývá nově zrekonstruovaný mezonetový byt. Celková proměna půdního prostoru na moderní byt respektuje původní dřevěné trámy a udělala z nich dominantu prostoru. Autorem rekonstrukce je MgA. Jiří Soukup.

Světelný profil ukrytý mezi dřevěnými trámy

Prostornému obývacímu pokoji s kuchyní a jídelnou vévodí právě staré dřevěné trámy, které posloužily jako originální prvek ukrývající a vodící světelné profily. Streamliner 70 S je v tomto případě umístěný mezi dvěma trámy a svou spodní složkou osvětluje jídelní stůl, horní složkou pak šikminu stropu, čímž odrazem zpětně prosvětluje místnost. Obě složky jsou ovladatelné odděleně a také stmívatelné.

Vícesložkové profily osvětlí celý obývací pokoj

Ultratenký zápustný profil Splitline 16 kopíruje linii dřevěného trámu na šikmém stropě. Obsahuje různé složky osvětlení – 2 lineární LED moduly, samostatně poskytující rozptýlené světlo v prostoru obýváku a kuchyně a k nim 4 malé reflektory Microspy přidávající akcent dramatického osvětlení. Veškeré složky tohoto profilu jsou ovladatelné samostatně a rovněž stmívatelné.

Kvalitní světlo na přípravu jídla

Pracovní plochu kuchyňské linky dokonale osvětluje profil Femtoline 25 T, díky němuž je dobře vidět na přípravu jídel. Složku celkového osvětlení zajišťuje LED modul v profilu Splitline 16. Nepřímé, orientační osvětlení kuchyně zajišťuje LED pásek umístěný pod spodními skříňkami v celé délce kuchyně.

Geometrická svítidla na chodbách

Chodby a schodiště shodně osvětlují přisazená kruhová svítidla Super-Oh! XS, která poskytují celkové rozptýlené světlo, objevují se současně na chodbách ve spodním i horním patře bytu. Doplněné jsou větším a výkonnějším svítidlem Supernova Flat s detailem drobného odskočení svítidla od stropu v centrálním vstupním prostoru. Opět i nyní jsou všechna svítidla stmívatelná.

Koupelna a kvalitní světlo nad zrcadlem

Celkové osvětlení koupelny a toalety zajišťují stropní zápustná svítidla Diro GT LED, poskytující rozptýlené světlo. Nad zrcadlem je pak umístěný světelný profil Femtoline TP Wall, díky kterému je také osobní hygiena kvalitně osvětlená.

Terasa nad městem

V horním patře bytu navazuje na malou chodbu klidná soukromá terasa v úrovni střech okolních domů. Kryté sezení osvětluje dvojice zápustných stropních světel Carree X, umístěných v přesahu střechy.

Nejnovější technologie

Veškerá svítidla v bytě je možné ovládat bezdrátově pomocí aplikace v mobilním telefonu. Důraz byl kladen také na to, aby svítidla v bytě byla stmívatelná a umožnila tak majitelům nastavení právě takové intenzity a atmosféry, jakou právě potřebují.