Používáme cookies

Záznamy cookies nám pomáhají zlepšovat naše stránky. Využíváme je také k analytice a cílené reklamě. Podrobnější informace najdete na straně zásady ochrany osobních údajů.

sortiment výrobků
na stránkách výrobce
sortiment výrobků
na stránkách výrobce
title-image-reference

Přeměna bývalé lázeňské polikliniky na designový hotel Chariclea

Poděbradský hotel Chariclea prošel v uplynulém období zásadní rekonstrukcí a z bývalé lázeňské polikliniky ze 70. let vznikl čistý a minimalistický hotel s luxusním wellness a plaveckým bazénem, který najdete přímo v srdci malebných Poděbrad.

Z původní stavby poděbradských Centrálních lázní se dochoval pouze jejich základní železobetonový skelet a podvedením architekta Petra Háka a jeho týmu se trojpodlažní budova představující vrchol normalizační architektury proměnila v designový hotel s rozsáhlým wellness centrem, plaveckým bazénem a lázeňskými služby.

Pokus zamaskovat původní stavbu Centrálních lázní ze 70. let minulého století a zvětšit okna na maximální velikost novým dispozičním řešením pomohly vyniknout jednoduchému kvádru původní budovy. Úkolem architekta Petra Háka, který je nositelem ocenění Czech Grand Design, bylo vytěžit z prostoru co nejvíce užitku a poskytnout návštěvníkům maximální zážitek s minimálním zásahem do nosných konstrukcí. Výsledkem rekonstrukce je moderní hotel uprostřed Poděbrad s velkorysým wellness centrem.

Součástí celkové rekonstrukce budovy byl také návrh osvětlení v hotelu a wellness, kde se prolínají minimalistická svítidla s architektonickými od značky Delta Light.

Pro působivé osvětlení koridorů a jednotlivých prostor určených pro lázeňské procedury bylo zvoleno osvětlení SPY s variabilním lištovým systémem pro vytvoření akcentového nasvícení daných prostor. SPY je kolekce reflektorů, které jsou minimalistické, funkční a všestranné, a proto se skvěle hodí do komerčních i obytných prostor. Jako světelnou protiváhou byly ve stejných prostorách vytvořeny světelné linky pro nepřímé osvětlení, splňující praktickou stránku osvětlení.

V šatnách a wellness zázemí bylo potřeba zajistit dostatek měkkého rozptýleného světla, a proto byly vybrány lineární profily STREAMLINER představující subtilní, avšak dostatečně výkonné linky světla.

Tytéž světelné linky najdou hosté v hotelové restauraci společně se závěsným dekorativním osvětlením z kolekce The Stack, které bylo navrženo architektem rekonstrukce, Petrem Hákem.

Kontrasty barev a materiálů jsou patrné v každé části hotelu. Pří výběru osvětlení bylo maximálně využito denní světlo a materiály byly vybrány tak, aby odolaly co nejdéle lázeňskému provozu.

Kompromisem architekta nebyla ani závěsná svítidla z kolekce PUNK v hotelových pokojích splňující vysoké estetické nároky architekta a zadání z hlediska odolnosti hotelového provozu. Svítidla z kolekce PUNK se dokonce pyšní oceněním z nejstarší světové soutěže designu Good Design Award.

 

Pro efektní nasvícení hlavního schodiště hotelu byla vybrána svítidla DOX, které připomínají černý elegantní válec s kombinací výkonného horního a spodního světelného efektu.

 

Petr Hák https://www.instagram.com/petrhak/