Používáme cookies

Záznamy cookies nám pomáhají zlepšovat naše stránky. Využíváme je také k analytice a cílené reklamě. Podrobnější informace najdete na straně zásady ochrany osobních údajů.

sortiment výrobků
na stránkách výrobce
sortiment výrobků
na stránkách výrobce
title-image-reference

Přeměna bývalé lázeňské polikliniky na designový hotel Chariclea

Z původní stavby poděbradských Centrálních lázní se dochoval pouze jejich základní železobetonový skelet a podvedením architekta Petra Háka a jeho týmu se trojpodlažní budova představující vrchol normalizační architektury proměnila v designový hotels rozsáhlým wellness centrem, plaveckým bazénem a lázeňskými služby.

Pokus zamaskovat původní stavbu Centrálních lázní ze 70. let minulého století a zvětšit okna na maximální velikost novým dispozičním řešením pomohly vyniknout jednoduchému kvádru původní budovy. Úkolemarchitekta Petra Háka, který je nositelem ocenění Czech Grand Design, bylovytěžit z prostoru co nejvíce užitku a poskytnout návštěvníkům maximálnízážitek s minimálním zásahem do nosných konstrukcí. Výsledkem rekonstrukce je designovýa moderní hotel uprostřed Poděbrad s velkorysým a moderním wellness centrem.

 

Součástí celkové rekonstrukce byltaké návrh osvětlení v hotelu a prostorách wellness. Celým projektemhotelu se prolínají jednoduchá, architektonická svítidla značky Delta Light, kterou najdete v našemportfoliu.

 

Pro působivé osvětlení koridorů amístností určených pro lázeňské procedury bylo zvoleno osvětlení variabilnímlištovým systémem s reflektory SPY pro vytvoření akcentového nasvícení danýchprostor. Kolekce reflektorů SPY představuje minimalismus, funkčnost avšestrannost osvětlení, a proto se skvěle hodí pro osvětlení komerčních i obytnýchprostor. Jako světelná protiváha byly ve stejných prostorách vytvořeny světelnélinky pro nepřímé osvětlení, splňující praktickou stránku osvětlení.

 

V šatnách a zázemí wellnessbylo potřeba zajistit dostatek měkkého rozptýleného světla, a proto zdedominují lineární profily osvětlení STREAMLINER, které představuje subtilní,avšak dostatečně výkonnou linku světla i při umístění nad netradiční stropz tahokovu.

Tytéž světelné linky doplňují v restauracihotelu závěsná dekorativní svítidla The Stack, navržená Petrem Hákem .

 

Kontrasty barev a materiálů jsoupatrné v každé části hotelu a wellness. Pří výběru osvětlení bylomaximalizováno využití denního světla, navržen byl koherentní navigační systéma materiály byly vybrány tak, aby odolaly co nejdéle lázeňskému provozu. Kompromisemtak nebyla ani závěsná svítidla z kolekce PUNK umístěná vedle postelí, kterásplňují jak vysoké estetické nároky architekta, tak zadání z hlediskaodolnosti hotelového provozu. Svítidla z kolekce PUNK se pyšníoceněním z nejstarší světové soutěže designu Good Design Award.

 

Pro efektní nasvícení hlavníhoschodiště hotelu byla vybrána svítidla DOX, které připomínají černý elegantníválec s kombinací výkonného horního a spodního světelného efektu.

 

Petr Hák https://www.instagram.com/petrhak/