Používáme cookies

Záznamy cookies nám pomáhají zlepšovat naše stránky. Využíváme je také k analytice a cílené reklamě. Podrobnější informace najdete na straně zásady ochrany osobních údajů.

sortiment výrobků
na stránkách výrobce
sortiment výrobků
na stránkách výrobce
title-image-reference

Showroom

Boca

Nový showroom a kancelářské zázemí společnosti Boca, specializující se na koberce a jiné podlahové krytiny, na pražské Floře navrhlo designérské duo Roman Vrtiška a Vladimír Žák. Šlo o jejich druhou spolupráci, designéři navrhovali již druhý showroom Boca.

Koncepce interiéru vychází z myšlenky čistě bílého až galerijního prostoru, ve kterém akcentuje výrazná barevná mozaika, vytvořená z různobarevných podlahových krytin. Čistota prostoru nebyla volena nezištně, dává totiž dokonale vyniknout předváděným vzorkům podlahových krytin, které na bílém podkladu doslova vyskočí.

Osvětlení části showroomu bylo potřeba řešit s ohledem na jeho hlavní účel – předvádění vzorků podlah zákazníkům. Zároveň bylo potřeba akcentovat zvlněnou barevnou mozaiku, prostupující skrze celý prostor showroomu. Celkovou složku osvětlení zajistila velkoformátová svítidla Supernova, zatímco akcentní složku má na starosti řada reflektorů Boxy na liště. Všechna svítidla v showroomu jsou pochopitelně řešena v bílé barvě pro zachování konceptu.

Zázemí pro zaměstnance a vedení společnosti tvoří openspace pro 20 osob a tři samostatné kanceláře. Ve všech prostorách je dostatek denního světla, pro práci však bylo zapotřebí kvalitně osvětlit jednotlivé pracovní stoly. K tomu účelu posloužily zavěšené světelné profily Néon de Luz od Light Works. Tato vysoce efektivní svítidla jsou vybavena LED páskem, vyrobena jsou z průhledného polykarbonátu s decentními chromovými úchytkami.

Nad stoly tak vytvářejí efekt jemné světelné linky s vysokým světelným účinkem. Nad hlavní komunikační zónou jsou zavěšené bodové reflektory Boxy. Kanceláře jsou navíc doplněny designovými stojacími lampami Caravaggio rovněž od Light Works. V zasedací místnosti, stejně jako v kuchyňce byla použitá zápustná svítidla Diro s opálovým difuzorem, zajišťující kvalitní celkové osvětlení prostoru vhodné pro práci. Pracovní plocha kuchyňky je navíc doplněna skrytým LED páskem.