Používáme cookies

Záznamy cookies nám pomáhají zlepšovat naše stránky. Využíváme je také k analytice a cílené reklamě. Podrobnější informace najdete na straně zásady ochrany osobních údajů.

sortiment výrobků
na stránkách výrobce
sortiment výrobků
na stránkách výrobce
title-image-reference

Hřebenky, ležící na slunném jižním svahu pražské čtvrti Smíchov, původně představovaly předměstskou oblast obklopenou vinicemi a zahradami. Tento charakter si místo uchovávalo, a stalo centrem zájmu pro developerské projekty. Jedním z nich je rezidence Hřebenka, nabízející loftový byt pro milovníky přírody, kteří ocení moderní styl.

Loft plný minimalistického designu, jedinečných struktur a umění, vychází z návrhu architektonického studia OOOOX. Jeho základem je otevřený koncept spojující obývací pokoj, jídelní kout a kuchyni, který nabízí velkorysý výhled na terasu a okolní přírodu. Život v srdci města obklopený přírodou – to je přesný pocit tohoto bydlení.

Odstíny šedé, černé a tmavě hnědé, které nikdy nevyjdou z módy, dodávají interiéru nadčasový vzhled. Architekti je umně propojili s venkovní zelení, čímž vytvořili harmonický kontrast napříč celým prostorem.

Otevřený prostor patrového bytu je vylepšený precizním osvětlením od Delta Light. Hlavním prvkem je systém lišt s reflektory a difuzními svítidly, které procházejí celým bytem. V kuchyňské a jídelní části dominují stropní svítidla Super-Oh! XS. Tyto kruhové svítidla v černé barvě jsou vybavena moderními LED zdroji světla, které prostřednictvím opálového difuzéru rozptylují měkké, rovnoměrné osvětlení. Jsou připevněna ke stropní liště Track 3F Dim On a lze je nastavit pomocí otáčivého kloubu.

Designová svítidla jsou doplněna bodovými reflektory Spy 66 a Spy 52 Trimless, které jsou připevněny na stejnou stropní lištu. Svítidla z kolekce Spy mají tvar válce a lze je otáčet a naklápět, aby světelný kužel směřoval tam, kde je potřeba. Ve druhé, obytné části bytu, jsou použita stropní svítidla Diro SBL. Tyto minimalistická kruhová svítidla jsou zapuštěna do stropu, splývají se stěnou a působí velmi nenápadně a elegantně.

Osvětlení se skvěle prolíná s moderním designem a prostorným interiérem, vytvářející tak příjemnou atmosféru pro každodenní život. Každý prvek bytu byl pečlivě promyšlen a navržen tak, aby splňoval požadavky na praktičnost i estetiku.

Architekt: OOOOX https://www.instagram.com/oooox_com/

Fotograf: Martin Zeman https://www.instagram.com/martinzeman/