Používáme cookies

Záznamy cookies nám pomáhají zlepšovat naše stránky. Využíváme je také k analytice a cílené reklamě. Podrobnější informace najdete na straně zásady ochrany osobních údajů.

sortiment výrobků
na stránkách výrobce
sortiment výrobků
na stránkách výrobce
title-image-reference

Sídlo developerské

firmy v duchu ekologie

Společnost Alheemouw, developer působící převážně na belgickém trhu, se rozhodla vystavět své nové sídlo v duchu šetrnosti k životnímu prostředí, která je jí vlastní. Stavbou, navrženou studiem B2Ai, chtěli předvést svou technologickou a konstrukční vyspělost, kterou vynikají.

Moderní transparentní budova, ve které převažuje sklo, beton a hliník, je usazená do venkovské rezidenční zástavby v západních Flandrech. Kruhová stavba nedefinuje tradičním způsobem přední a zadní část budovy, namísto toho jde o kompaktní těleso s kruhovým půdorysem a zdvojeným pláštěm. Dvouvrstvý vnější plášť budovy je tvořený průhlednou vrstvou ze skleněných výplní a schránkou z měděných vertikálních panelů. Ty plní částečně funkci sluneční clony, naplno pak demonstrují technologickou náročnost na provedení stavby. Vnitřní atrium stavby je stejně jako vnější plášť kompletně prosklené, což interiér maximálně prosvětluje denním světlem a zároveň dává lidem v budově co možná nejvyšší kontakt s okolním světem.

Interiér budovy je vyveden v neutrálních tónech bílé, šedé a černé. Bílé jsou stěny, stěrkovaná podlaha i většina nábytku, šedou barvu zastupuje strop z pohledového betonu, černé akcenty představují svítidla, okenní rámy a vybrané dřevěné stěny. Otevřený pracovní prostor rozdělují pouze příčky z čirého skla, díky čemuž je celý prostor budovy vizuálně čitelný a přehledný.

Většinu budovy tvoří kancelářské prostory, architekti tak kladli velký důraz na světelnou stránku projektu. S jejím návrhem se obrátili na společnost Delta Light, jež navrhla jako stěžejní svítidla dvojici světelných profilů Streamliner a Femtoline. Přisazené ke stropu a stěnám a zápustné, vložené do dřevěného žebrování na stěnách. Veškeré profily do projektu byly vyrobené na zakázku, jejich provedení, délka, světelné zdroje a další specifikace vznikla přesně podle požadavků architektů a nároků prostoru. Pro celodenní práci bylo potřeba zajistit kvalitní, rozptýlené světlo, které splňuje požadovanou intenzitu a další parametry podle příslušných norem. To zajistily právě profily umístěné nad každým pracovním stolem. Doplnily je přisazené stropní reflektory You-Turn On.

Více informací o projektu najdete zde.