Používáme cookies

Záznamy cookies nám pomáhají zlepšovat naše stránky. Využíváme je také k analytice a cílené reklamě. Podrobnější informace najdete na straně zásady ochrany osobních údajů.

sortiment výrobků
na stránkách výrobce
sortiment výrobků
na stránkách výrobce
title-image-reference

Kulturní centrum a pivovar

Domažlice

Objekt domažlického pivovaru prošel v nedávné době rozsáhlou rekonstrukcí, při které se proměnil v nové vzdělávací, komunitní a kulturní centrum, knihovnu, muzeum pivovarnictví a v neposlední řadě pivovar s restaurací.

Rekonstrukci probíhající několik let měl na starosti ateliér Mepro s architektem Martinem Březinou. Při realizaci osvětlení se obrátili na společnosti Delta Light a Light Works.

Středobodem kulturního centra je městská knihovna umístěná v historických prostorách s původními dubovými sloupy a trámy. Kvalitního osvětlení bylo docíleno profily Streamliner vyrobenými na míru, umístěnými mezi dřevěnmi trámy. Antracitová barva profilů koresponduje s historickými kovovými prvky v interiéru. Difuzní složka světla zajišťuje v celém prostoru dostatek rozptýleného světla, vhodného pro čtení a pro listování knihami. Profily osvětlují nejen prostor s knihami, ale i menší čítárny, studijní koutky a klubovny.

Shodné profily osvětlují i taneční sál. Ve volném vzdušném prostoru jsou profily umístěné na stropě diagonálně a rozbíjejí tak uniformitu prostoru.

Nejvýraznějším prostorem z celého komplexu je bezpochyby zrenovované podkroví, sloužící jako místo, pro pořádání kulturních a společenských akcí. Velký otevřený prostor, protkaný původními dřevěnými trámy, sloužil původně jako sklad obilí. Zařízení, která kdysi zajišťovala distribuci obilí, našla nově uplatnění jako svítidla. Byly osazeny na míru upravenými svítidly You-Turn. Světla nasměrovaná do více směrů dovolují vytvořit různé světelné scény a atmosféry.

Prostor pivovarské restaurace osvětlovala společnost Light Works. Navrhla zde skupinu svítidel Suspence od dánského výrobce Fritz Hansen. Černá závěsná svítidla nad každým stolem tvoří jednotící prvek interiéru. Minimalistický vzhled dobře doplňuje původní dřevěné prvky interiéru.

Foto: Aleš Jungmann