Používáme cookies

Záznamy cookies nám pomáhají zlepšovat naše stránky. Využíváme je také k analytice a cílené reklamě. Podrobnější informace najdete na straně zásady ochrany osobních údajů.

sortiment výrobků
na stránkách výrobce
sortiment výrobků
na stránkách výrobce
title-image-reference

Luxusní byt

v Pařížské ulici

Luxusní secesní byt v Pařížské ulici byl navržen jako součást projektu SQUAT iD23, představujícímu veřejnosti 5 odlišných bytů, v 5 různých stylech, navržených předními českými architekty a designéry. Každý z bytů odráží jedinečný rukopis svého tvůrce.

V nostalgickém bytě, pod kterým je podepsáno designérské studio OOOOX pro Insidecor.cz, realizovala osvětlení Delta Light. Návrh interiéru vychází z podstaty secesního stylu domu, ve kterém se byt nachází. Designérka Radka Valová v bytě vytvořila osvědčenou černo bílou kombinaci, doplněnou moderním šedým betonem a zlatými doplňky, evokujícími luxus Pařížské ulice. Klasické secesní prvky nápaditě zkombinovala s výraznými geometrickými tvary.

Ve velkorysém obývacím pokoji je na první pohled nepřehlédnutelná trojice stropních závěsných svítidel Super Oh!. Designérka použila svítidla ve 3 různých velikostech, která se vznášejí nad jídelním stolem na téměř neviditelných ocelových lankách. Výrazné černé prstence, tvořící těla svítidel, jsou šokujícím kontrastem s jinak bílým základem interiéru.

Koupelna se nese v duchu nostalgie a luxusu. Převládající černou barvu doplňuje šedá betonová stěrka na stěně a velké zrcadlo s dřevěným rámem ve zlaté barvě. Atmosféru dodávají menší závěsná svítidla Gibbo, která se opakují i v ložnici. Celý interiér bytu je pak doplněn řadou zápustných a přisazených stropních svítidel, zajišťujících celkové osvětlení místností. Mezi nimi Twenty-7, Deep Ringo, Boxy či Tweeter.

Foto: Dagmar Vyhnálková