Používáme cookies

Záznamy cookies nám pomáhají zlepšovat naše stránky. Využíváme je také k analytice a cílené reklamě. Podrobnější informace najdete na straně zásady ochrany osobních údajů.

sortiment výrobků
na stránkách výrobce
sortiment výrobků
na stránkách výrobce
title-image-reference

Nové edukační centrum České filharmonie v pražském Rudolfinu

Česká filharmonie otevřela nové prostory sloužící jako Edukační centrum ve svém sídle pražského Rudolfina. Architektům ze 0,5 Studia, kteří za renovací stojí, se zde podařilo vytvořit autonomní svět současného prostředí reflektující architekturu budovy, kontext české filharmonie společně s fenoménem hudby.

Tvorba nových prostorů Edukačního centra započala již v roce 2018 vyzvanou soutěží, ve které uspěli architekti z 0,5 Studio pod vedením Pavla Nového a Víta Svobody. Snahou bylo navázat na velkorysost a honosnost neoklasicistického paláce z konce 19. století a vzájemně provázat jednotlivé místnosti sloužící odlišným účelům, aby vznikl dobře fungující celek. Výsledkem jsou nové vzdělávací prostory, které překvapí svou barevností, použitými materiály a rafinovanými detaily.

Osobitou estetiku prostoru zvýrazňují svítidla od Delta Light, která návštěvníka vtáhnou již od vstupní haly a Foyer sloužící jako šatna a pomyslný předěl mezi jednotlivými částmi programu. Prostory jsou osvětleny řadou kruhových svítidel DIRO SBL zapuštěných ve stropě. DIRO SBL jsou vestavěná a povrchová svítidla navržená s ohledem na zrakový komfort. Mají zabudovanou vícevrstvou optiku zakončenou prizmatickým plexisklem a vybavená jsou moderním LED zdrojem poskytujícím rozptýlené světlo.

Stejná kolekce svítidel DIRO SBL je instalována v místnosti zvané Auditorium. Osvětlení tohoto prostoru evokuje noční oblohu a svým estetickým působením okamžitě vtáhne návštěvníka do probíhajícího programu a jeho atmosféry.

K velkému finále, a to nejen k programové synergii, ale i vizuálnímu, dochází v prostoru Respirium, kterému dominuje efektní dřevěný lamelový strop. Přímo ve stropě je skryto osvětlení z kolekce STREAMLINER, které představuje univerzální řadu profilů vytvářející úzkou, přesto velmi výkonnou linku světla. Zdrojem světlaje LED pásek zabudovaný v hliníkovém těle profilu svítící v celé své délce směrem dolů a vytváří tak nekonečný světelný efekt umocňující estetický dojem místnosti.  

Architekt: 0,5 studio

Instagram: https://www.instagram.com/0.5_studio/

Foto: Peter Fabo https://www.instagram.com/fabophotography/