Používáme cookies

Záznamy cookies nám pomáhají zlepšovat naše stránky. Využíváme je také k analytice a cílené reklamě. Podrobnější informace najdete na straně zásady ochrany osobních údajů.

sortiment výrobků
na stránkách výrobce
sortiment výrobků
na stránkách výrobce
title-image-reference

Nové edukační centrum České filharmonie v pražském Rudolfinu

Tvorba nových prostorů Edukačního centra započala již v roce 2018 vyzvanou soutěží, ve které uspěli architekti z 0,5 Studio pod vedením Pavla Nového a Víta Svobody. Snahou bylo navázat na velkorysost a honosnost neoklasicistického paláce z konce 19. století a vzájemně provázat jednotlivé místnosti sloužící odlišným účelům, aby vznikl dobře fungující celek. Výsledkem jsou nové vzdělávací prostory, které překvapí svou barevností, použitými materiály a rafinovanými detaily.

Osobitou estetiku prostoru zvýrazňují svítidla od Delta Light, která návštěvníka vtáhnou již od vstupní haly a Foyer sloužící jako šatna a pomyslný předěl mezi jednotlivými částmi programu. Prostory jsou osvětleny řadou kruhových svítidel DIRO SBL zapuštěných ve stropě. DIRO SBL jsou vestavěná a povrchová svítidla navržená s ohledem na zrakový komfort. Mají zabudovanou vícevrstvou optiku zakončenou prizmatickým plexisklem a vybavená jsou moderním LED zdrojem poskytujícím rozptýlené světlo.

Stejná kolekce svítidel DIRO SBL je instalována v místnosti zvané Auditorium. Osvětlení tohoto prostoru evokuje noční oblohu a svým estetickým působením okamžitě vtáhne návštěvníka do probíhajícího programu a jeho atmosféry.

K velkému finále, a to nejen k programové synergii, ale i vizuálnímu, dochází v prostoru Respirium, kterému dominuje efektní dřevěný lamelový strop. Přímo ve stropě je skryto osvětlení z kolekce STREAMLINER, které představuje univerzální řadu profilů vytvářející úzkou, přesto velmi výkonnou linku světla. Zdrojem světlaje LED pásek zabudovaný v hliníkovém těle profilu svítící v celé své délce směrem dolů a vytváří tak nekonečný světelný efekt umocňující estetický dojem místnosti.  

Architekt: 0,5 studio

Instagram: https://www.instagram.com/0.5_studio/

Foto: Peter Fabo https://www.instagram.com/fabophotography/