Používáme cookies

Záznamy cookies nám pomáhají zlepšovat naše stránky. Využíváme je také k analytice a cílené reklamě. Podrobnější informace najdete na straně zásady ochrany osobních údajů.

sortiment výrobků
na stránkách výrobce
sortiment výrobků
na stránkách výrobce
title-image-reference

Rezidence

Smrková

Kompletní rekonstrukce rodinného domu se ujalo studio OOOOX.. Architekti Radka Valová s Petrem Vlachem zde vytvořili nadčasový prostor, který jako čisté plátno přijme rozličné umělecké předměty majitelů domu.

Koncepce neutrálního prostoru

Dominujícím prvkem domu je totiž umělecká sbírka majitelů. Interiér představuje neutrální galerijní prostor, na kterém umělecká díla vynikají. Převažující barvou interiéru je tak šedá, objevující se v mnoha odstínech. Šedé tóny doplňuje dubové dřevo s katrovaným povrchem, které přechází z nábytku ve spodním podlaží na podlahu v horním patře. Vybrané stěny oživuje potisk na stěrce, koupelny pak obklady s dekorem. Signifikantním prvkem autorského studia je černá lakovaná ocel přítomná na většině doplňků.

Osvětlení v minimalistickém pojetí

Neutrálního ladění interiéru se architekti drželi také při výběru osvětlení. Převládají tak minimalistická svítidla z portfolia belgického výrobce Delta Light. Celým interiérem jednotně prochází série svítidel Tweeter tato všestranná stropní svítidla zjišťují celkové osvětlení většiny místností. Objevují se zde hned v několika variantách - jako přisazená, zápustná, jednoduchá i zdvojená svítidla. Kuchyňskému prostoru vévodí centrální svítidlo Supernova, které kvalitně osvětluje celou pracovní plochu kuchyně. V koupelnách najdeme zápustná svítidla Diro GT a prostor šatny podtrhují světelné profily Microline 40+, extravagantně umístěné vzájemně diagonálně.

Foto: Vladimír Kiva Novotný