Používáme cookies

Záznamy cookies nám pomáhají zlepšovat naše stránky. Využíváme je také k analytice a cílené reklamě. Podrobnější informace najdete na straně zásady ochrany osobních údajů.

sortiment výrobků
na stránkách výrobce
sortiment výrobků
na stránkách výrobce
title-image-reference

Vzorový byt

Palác Dlážděná

Historický dům v centru Prahy v Dlážděné ulici vznikl na konci 19. století podle návrhu architekta Václava Sigmuda. Od té doby prošel několika kvalitními i méně povedenými rekonstrukcemi. Poslední z nich a velmi zdařilou připravila společnost PSN a Ing. Arch. Jakub Žoha ve spolupráci s Ing. Arch. Adélou Vodrážkovou a Ing. Arch. Michalem Nácovským z architektonického studia Jakuba Ciglera.

Palác Dlážděná se nachází na Novém Městě, ve čtvrti zapsané na seznam kulturního dědictví UNESCO. Dům nese prvky neorenesance, kterým vévodí monumentální uliční průčelí a dekorativní výzdoba. Celý objekt je inspirovaný palácovými stavbami a je reprezentativním příkladem neorenesančních nájemních domů.

Historické prvky se architekti ze studia Jakuba Ciglera rozhodli podtrhnout a doplnit je moderními detaily. Zatímco uliční fasádě ponechali neorenesanční vzhled, vnitroblok působí o poznání modernějším dojmem.

Jedním z řady pečlivě navržených bytů, splňujících nejvyšší požadavky na moderní bydlení a zároveň respektující historickou stránku domu, je vzorový byt. Zařízení tohoto bytu reflektuje vysokou úroveň provedených řemeslných prací a standardů v celém domě. Pečlivě zvolené dodavatelské firmy doplnila svítidla značek Delta Light a Light Works.

Sofistikovaný a elegantní základ osvětlení tvoří svítidla Delta Light, konkrétně reflektory MidiSpy a zápustná světla Mini Deep Ringo. Dekorativním svítidlům, zastoupeným značkou Light Works, vévodí vizuálně atraktivní závěsný lustr Tam Tam v obývacím pokoji. V ložnici značku reprezentují stolní lampičky Funiculí s nádechem průmyslového designu.

Foto: Daniel Galba