Používáme cookies

Záznamy cookies nám pomáhají zlepšovat naše stránky. Využíváme je také k analytice a cílené reklamě. Podrobnější informace najdete na straně zásady ochrany osobních údajů.

sortiment výrobků
na stránkách výrobce
sortiment výrobků
na stránkách výrobce
title-image-reference

Byt

pro umění

V centru historické Prahy vznikl pod taktovkou architektonického studia OOOOX minimalistický byt. Jeho vybavení nechá perfektně vyniknout jednotlivé umělecké solitéry výrazných barev.

Zadáním architektů bylo kvalitně osvětlit mezonetový byt, zároveň však měla být svítidla vybírána v co nejjednodušší paletě barev - bílé a černé, aby dala vyniknout uměleckým solitérům výrazných barev, které jsou rozmístěné po hlavním obytném prostoru.

Ve spodním patře bytu byly použity reflektory Spy Focus ADM na lištovém systému pro nasvětlení jednotlivých objektů. Výhodou reflektorů Spy Focus ADM je možnost nastavení úhlu vyzařovaného světla, tak aby jste zvýraznili pouze to, co si přejete. Ve vstupní chodbě se opakují svítidla Spy ze stejné produktové řady a prostor tak vizuálně propojují. Na pracovní plochu kuchyňského ostrůvku byl umístěn závěsný profil Comform s přímou i nepřímou složkou svícení. Tento profil má speciální optiku, která zajišťuje vysoce účinný světelný výsledek bez možného oslnění. Technická svítidla architekti doplnili závěsnými svítidly Mona od českého výrobce Brokis, nad jídelním stolem pak svítidlem Drop Chandelier.

Pro osvětlení pokojů ve vrchním patře bytu byla vybrána výraznější svítidla Punk 39 Clip. Tvarově vycházejí z řad reflektorů Spy, avšak jejich design je velice odlišný. Ostny, které mohou na první pohled vypadat nepřístupně, jsou ve spojení se světlem o poznání rafinovanější. Netradiční osvětlení zrcadel v koupelnách jsou doplněná o nenápadná vestavěná svítidla Reo X ve vyšším krytí pro umístění do koupelny, ale i přímo do sprchového koutu.

Architekt: Ing. arch. Radka Valová, Ing. arch. Martina Spurná

Facebook: @ooooxarchitects

Instagram: @oooox_com

Foto: Martin Zeman @datelier