Používáme cookies

Záznamy cookies nám pomáhají zlepšovat naše stránky. Využíváme je také k analytice a cílené reklamě. Podrobnější informace najdete na straně zásady ochrany osobních údajů.

sortiment výrobků
na stránkách výrobce
sortiment výrobků
na stránkách výrobce
title-image-reference

Horský resort Aldrov v srdci Krkonoš

Vznik tohoto jedinečného místa si vzala pod křídla developerská společnost Eurospektrum Group a.s. společně s hlavním architektem Ing. Alešem Žalským, kdy se rozhodli vytvořit něco, co osloví nejen rozum, ale především srdce. Na projektu se podílela i česká pobočka belgické společnosti Delta Light, která osadila interiér osvětlením v souladu s atmosférou horské chaty.

 

Architektura rezidenčního komplexu, který se skládá z dvanácti horských domů se 139 apartmány, přináší do života každého návštěvníka dávku alpského kouzla, které známe z rakouských nebo švýcarských středisek. Každý architektonický detail byl promyšlen s ohledem na atmosféru horské chaty, aby se zde hosté mohli cítit jako doma a současně se ponořit do prostředí plného pohody a relaxace.

 

V Aldrov Resort není prostor pro nudu. Kromě exkluzivního ubytování nabízí resort také dvě restaurace, bazén, saunový svět, posilovnu a v těsné blízkosti dvě lyžařské sjezdovky.

 

V harmonii s okolní přírodou

 

Návrh interiéru pochází od architekta Luboše Rajniše, který se rád přiklání k přírodním designu. Jeho koncept spočívající ve využití dřeva, kamene a skla, tvoří atmosféru nenuceně se prolínající s okolním prostředím krkonošské vesničky.

 

Společnost Delta Light přinesla do interiéru resortu osvětlení, které nenarušuje horskou architekturu. Architekt si pohráls atmosférou různých prostor a s ohledem na to zvolil svítidla podtrhávající jedinečnou náladu každé místnosti.

 

„Koncepce svítidel navazuje na atmosféru chaletového stylu, a proto je založena na vytváření různých nálad pomocí designového osvětlení doplněné technickými svítidly. Osvětlovali jsme rozličné prostory, jako třeba recepci a restauraci, bazén, schodiště, chodby nebo zasedací místnosti. Vybírali jsme proto svítidla z našeho širokého portfolia od náladových svítidel ve wellness až po designová svítidla akcentující jednotlivé místnosti, které dotvářejí pohodu a funkčnost prostoru,“ vysvětluje Eugen Maletič, zakladatel společnosti Delta Light Czech.

 

Jednoduše a intuitivně

 

Odlišené prostory si žádají odlišné osvětlení. Spojujícím prvkem veřejných prostor, recepce a restaurace, jsou minimalistické stropní reflektory SPY ve tvaru válce. Svítidla je možné otáčet a naklápět tak, aby kužel světla směřoval požadovaným směrem. Doplněná jsou designovým svítidlem SUPERNOVA FLAT usazeným přímo nad recepčním pultem zajišťující tak příjemný rozptyl světla.

 

Kromě společenských prostor jsou svítidly Delta Light osazeny chodby a schodiště, a to stropními svítidly z kolekcí FRAX a PARTOU OK. Minimalistickému ztvárnění zasedacích místností dominují závěsná svítidla ZOOVER, která jsou tvořena mělkou plstěnou kopulí ukrývající v sobě difuzní svítidlo SUPERNOVA XS. Tato svítidla byla vybrána nejen díky jednoduchému designu, ale především pro vylepšení akustiky celého prostoru

 

Prostory určené pro relaxaci mají za úkol podtrhnout příjemný a odpočinkový charakter místa. Architekt zde pracoval s neutrálními tóny interiéru, dřevem a kamenem. Bodová stropní svítidla MINI PARTOU, reflektory FRAX a nástěnná MONO II byly tou nejlepší volbou, jak docílit intimního osvětlení.

Projekt: Aldrov Resort, Vítkovice v Krkonoších

Architekt – interiér. Ing. Luboš Rajniš

Fotograf: Tomáš Loutocký